Tajemství farmování

Příprava

Pokud chceš být profesionálním farmářem, musíš se nejprve připravit. Budeš k tomu potřebovat poznámkový blok nebo excel. Uděláš si tabulku, ve které si budeš evidovat při každém útoku údaje.

 • Jméno hráče
 • Typ
 • Populace
 • Souřadnice
 • Počet minut
 • Kořist
 • Umrtí
 • Datum

Toto by mělo být v sloupečcích tabulky, na řádku by pak měly být jednotlivé farmy.

Tyhle farmy pak můžeš v Excelu seřadit. Nejdříve by to měl být typ (druhý sloupeček) , pak velikost populace (3. sloupeček) a nakonec jméno hráče (sloupec 1), někdy to zlepší orientaci.

Výzvědy

Teď je už jenom potřeba najít na mapě nějakého menšího hráče a hezky ho s chutí zfarmovat. Ještě předtím ale musíme zjistit, jestli někdo není doma. Legionáři, pretoriánci, Cesarisy můžou znamenat problém. Osadníci jsou ztrátou spíše pro majítele.

Pokud po návratu zvědů zjistíme, že tam není žádná armáda, která by nám mohla udělat zbytečné ztráty, pošlkeme vojsko. Vyplníme všechny údaje do naší vytvořené tabulky.

Travian Farm Seznam v1-0.xls - Můj seznam farem. Jsou tam navíc spojenci a členové aliance.

Finty s tabulkou

 1. Typ farmy ti pomůže rozlišit s jakým stylem je třeba zaútočit. U nepřátel s vysokou zdí nebo armádou uvnitř vesnice je třeba použít jiné jednotky než u farem. U aktivních nepřátel je riziko, že si sežene podpory. Aby ses vyhnul ztrátě, vyšpehuješ mu vesnici. V takto seřazené tabulce jednoduše rozdělíš úkoly na čas. To znamená méně námahy a času stráveným hledáním.
 2. Souřadnice používám k posílání útoků přímo ze shromaždiště. Ušetří to několik kliků myší.
 3. Počet minut ti pomůže zorganizovat útoky tak, že nejdříve zaútočíš třeba na blízké farmy a potom na ty co jsou dále, záleží kolik máš právě času na farmování.
 4. Datum ti ukáže, kdy jsi farmoval naposled. Je to mnohem přehlednější, než hledání v hlášeních. V Excelu si můžeš k datu připisovat poznámky. Například že má ve vesnici 5 pastí a čtyřicet pretoriánců.
 5. Když během farmování zjistíš při porovnání s tabulkou, že některý hráč nerozvíjí svoje obyvatelstvo, můžeš předpokládat, že tomu hráči maminka zakázala net nebo je na dovolené. Pak se už vylpatí trochu si pomačkat armádu a pak si holdovat na kořisti.
 6. Do takové tabulky si ale můžeš zaznamenat všechny hráče a podle typu hned vědět co od něho chtít. Pokud má posílat hodinu denní produkce, jednoduše vidíš kolik a kdy naposledy poslal. Stačí aktualizovat položku kořist a datum spolu s poznámkou o celkovém počtu poslaných surovin.
TOPlist
Copyright © 2009-2021, Travick