Germánské jednotky

Zde je seznam germánských jednotek.

Pálkař

Pálkař je základní jednotka germánů. Jeho silnou stránkou je nízká cena a silný útok. Tím pádem jsou germáni skvělým národem pro aktivní hráče. S obranou je to mnohem slabší. Zvláště proti koním nemá žádnou šanci.

Pálkař unese slušných 60 surovin.

Oštěpař

Postavením akademie má hráč germánů možnost začít cvičit také obrannou jednotku - oštěpaře. Jeho hroty jsou poslední co vidí jízda, proti pěchotě si už tak moc dobře nezbojuje. Unese 40 surovin.

Sekerník

Po vylepšení akademie na třetí úroveň a postavení kovárny může germánská vesnice získat útočně laděného sekerníka. Je to nejlepší pěší jednotka germánů.

Má o třetinu lepší útok než pálkař a poloviční obranu jak proti pěšákům, tak proti jízdě. Není tak rychlý, ani toho neunese tolik, takže se nemusí zdát vhodný pro farmování. Do rukou se mu vejde 50 surovin.

Zvěd

Zvěd je průzkumná jednotka germánů. Může zjistit stav zásob, vojsk a vojenských zařízení v nepřátelské vesnici. Narozdíl od římanů a galů je germánský zvěd velice pomalý.

Na druhou stranu nepotřebuje koně a tedy ani stáje. Požaduje stavbu akademie a vylepšení hlavní budovy na pátou úroveň.

Rytíř

Rytíř je nepřekonatelným obráncem proti pěchotě. Disponuje také dobrým útokem a obranou proti jízdě.

K výcviku rytíře je zapotřebí akademie na páté úrovni a stáje na třetí úrovni. Jelikož unese ohromných 110 surovin, může být dobrou volbou k farmování nezajištěných vesnic.

Teuton jezdec

Pořádný útočník přichází až s jezdcem z Teutonského lesa. Je to všestranný válečník vhodný jak pro útok, tak i pro obranu útoků všeho druhu. Unese 80 surovin, což není tak moc jako rytířova nosnost, zato farmování je díky vysokému útoku mnohem bezpečnější.

Teuton jezdce je možné získat po vylepšení akademie na 15. úroveň a stájí na 10. úroveň.

Germánské beranidlo

Beranidlo je speciální zbraň pro zničení nepřátelských hradeb. Všechny národy mají beranidla stejné s malými rozdíly v nákladech. Vizte římanské beranidlo.

Katapult

Katapult slouží k ničení nepřátelských budov, dolů a farem. Více o katapultech.

Kmenový vůdce

V Travianu snižuje loajalitu obyvatel cizí vesnice až jí nakonec po vícerých útocích zabere. Více informací na stránce o senátorech, což je stejná alternativa římanů.

Osadník

Osadník zakládá nové vesnice na prázdných políčcích Travian mapy.

TOPlist
Copyright © 2009-2021, Travick